DOLANDIRILDIM ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR.

Merhaba Ben telegramdan bir borsa kanalını takip ediyordum o kanalın yöneticisi olan bir kadın adı ARZU ZUHAL CAN bana özelden bir borsa tanıtımı yaptı borsanın adı trd.multiyatirim.com ( MULTİ TRAİDER ) normalde telegram sayfasından da herkese tanıtım yapıyor bana borsanın avantajlarından bahsetti ve beni ikna etti bende bir miktar bu borsaya para yatırdım ama bana bahsettiği gibi avantajları yoktu para çekmem için belirli şartlar var diyerek parama el koydular ve vermiyorlar kadın beni ikna edebilmek için bana yalan konuştu l şimdi ben konuşma görüntülerini ve bana attığı ses kayıtları var arşivledim normalde telegramdan da canlı konuşma da yaptım ama kadının gerçek adımı veya nerede yaşıyor bilmiyorum suç duyurusunda bulunacağım acaba bu kadının bilgilerine ulaşabilir miyim internetten araştırdım telegram yöneticileri IP numarasından bu kadının bütün bilgilerine ulaşabiliyormuş şayet dava açtığımda bu bilgilere yasal yoldan ulaşabilirmiyim veya nasıl bir yol çizmeliyim.

Merhaba,

Telegram’da Arzu Zuhal Can ile ilgili durumu anlıyorum. Ekran görüntüleri ve ses kayıtları gibi tüm kanıtları saklamış olman iyi olmuş. Paranı geri vermedikleri için dikkatli olmak önemli.

Onun bilgileriyle ilgili olarak, Telegram yöneticileri IP adresi gibi detaylara erişebiliyor olabilir, ancak bu bilgileri yasal olarak bir dava yoluyla elde etmek zor olabilir. Bunun için muhtemelen kolluk kuvvetlerine ya da bir yasal talebe ihtiyaç duyulabilir; bu, ülkenizin yasalarına bağlıdır.

Yasal işlemleri düşünmenin yanı sıra, forex dolandırıcılığını denetleyen ve forex şirketlerini denetleyen ülkenizdeki ilgili yetkili makama bildirebilirsin. Onlar bu konuda rehberlik edebilir veya durumu daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirler.

Siber suçlar veya çevrimiçi dolandırıcılık konusunda uzman bir hukuk danışmanıyla görüşmek de faydalı olabilir. Şikayetini nasıl ilerleteceğin ve gerekli bilgilere yasal yollarla nasıl ulaşabileceğin konusunda seni yönlendirebilirler.

Daha fazla yardıma ihtiyacın olursa bana haber ver.

Saygılarımla,
Andris

Merhaba Andris bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :pray: forex dolandırıcılığını denetleyen ve forex şirketlerini denetleyen ülkemizdeki ilgili yetkili makamlar kimler bilmiyorum. Araştırmam lazım

30 Ağu 2024 Cum 12:02 tarihinde András Régely via BrokerChooser <notifications@brokerchooser.discoursemail.com> şunu yazdı:

Türkiye’de forex ticaretini denetleyen ve forex şirketlerini düzenleyen ilgili makamlardan bazıları: Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK).

Çok teşekkür ederim Adris Bey :pray::pray:

30 Ağu 2024 Cum 13:45 tarihinde András Régely via BrokerChooser <notifications@brokerchooser.discoursemail.com> şunu yazdı: