Sprawdzenie brokera

Vatna investment pte ltd czy ta strona jest legalna i czy można im zaufać?

1 Like

Cześć,

Dziękuję za wiadomość! Sprawdziłem tego dostawcę i wydaje się, że to oszustwo.

Powody są następujące:

Po pierwsze, nie można znaleźć żadnych informacji o regulacjach tej firmy. Wiarygodni brokerzy zazwyczaj mają nazwę swojego regulatora oraz numer licencji/regulacji podany w stopce swojej strony internetowej.
Po drugie, Polityka Prywatności, Warunki Użytkowania i polityka AML na stronie Vatna Investment Pte Ltd składają się jedynie z kilku punktów, co jest zdecydowanie za mało. Takie dokumenty prawne zazwyczaj mają kilkustronicowe zapisy, co budzi poważne podejrzenia.
Po trzecie, ich wymagania dotyczące minimalnego salda są absurdalnie wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak reputacji.
Wreszcie, strona „Kontakt” jest całkowicie pusta, co jest bardzo nietypowe dla legalnych podmiotów.

Dlatego proszę, unikaj używania Vatna Investment Pte Ltd i nie wysyłaj im żadnych pieniędzy.

Jeśli szukasz wiarygodnych i regulowanych brokerów, możesz ich znaleźć tutaj: https://brokerchooser.com/broker-reviews.

Daj znać, jeśli masz jakieś pytania.

Pozdrawiam,
Andris

Witam niestety dałem się już oszukać niestety na 600 euro, w porę się zorientowałem ze jest coś nie tak. Czy jest możliwość odzyskania jakoś tych pieniędzy?

śr., 25 wrz 2024, 09:01 użytkownik András Régely via BrokerChooser <notifications@brokerchooser.discoursemail.com> napisał:

Cześć,

Bardzo mi przykro słyszeć, że znalazłeś się w takiej sytuacji. Niestety, odzyskanie środków od oszustów brokerskich jest niezwykle skomplikowanym procesem, a szanse na sukces są raczej niewielkie.

Niemniej jednak, polecam zapoznać się z poniższym artykułem, w którym zebraliśmy kilka rzeczy, które możesz spróbować, aby odzyskać swoje środki: https://brokerchooser.com/forex/regulation/scams#how-to-recover-your-funds-when-scammed.

Wiem, że to frustrujące i przygnębiające, ale ważne jest, aby całkowicie zerwać z nimi kontakt i zgłosić oszustwo odpowiednim organom.

Również proszę, zachowaj ostrożność w przypadku firm oferujących pomoc. Istnieje wiele oszustw związanych z usługami odzyskiwania majątku.

Trzymaj się i bądź bezpieczny.

Najlepsze życzenia,
Andris